ti 02.09.

22 Jump Street

20.00

Aikuisten poika

17.30

Kesäkaverit

19.30
K-3

Magic in the Moonlight

17.30

Sin City : A Dame To Kill For 2D

19.30
3D K-12

Teenage Mutant Ninja Turtles3D

18.00
ke 03.09.

22 Jump Street

20.00
K-7

Herkullinen elämä

17.30

Lucy

19.45

THE EXPENDABLES 3

19.45
3D K-12

Teenage Mutant Ninja Turtles3D

18.00

Tähtiin kirjoitettu virhe

17.30
to 04.09.

22 Jump Street

20.00
K-7

Herkullinen elämä

17.30

Lucy

19.45

THE EXPENDABLES 3

19.45
3D K-12

Teenage Mutant Ninja Turtles3D

18.00

The Congress

17.30

Ensi viikolla

pe 05.09.

22 Jump Street

20.00
K-7

Herkullinen elämä

15.45
K-7

Jos vielä jään

Ensi-ilta, 18.00

Kesäkaverit

18.00
K-3

Mielensäpahoittaja

Ensi-ilta, 18.30, 20.30

THE EXPENDABLES 3

20.00
3D K-7

Taikojen talo 3D

16.30
3D K-12

Teenage Mutant Ninja Turtles3D

16.00
la 06.09.

22 Jump Street

20.00
K-7

Herkullinen elämä

13.45
K-7

Jos vielä jään

18.00

Kesäkaverit

18.00
3D K-7

Lentsikat 2: Pelastajat(3D)

14.00
K-3

Magic in the Moonlight

16.00
K-3

Mielensäpahoittaja

16.30, 18.30, 20.30

THE EXPENDABLES 3

20.00
3D K-7

Taikojen talo 3D

14.30
3D K-12

Teenage Mutant Ninja Turtles3D

16.00
su 07.09.

22 Jump Street

19.00

Aikuisten poika

15.00
K-7

Herkullinen elämä

19.00
K-7

Jos vielä jään

17.00

Kesäkaverit

17.00
3D K-7

Lentsikat 2: Pelastajat(3D)

13.00
K-3

Magic in the Moonlight

13.00
K-3

Mielensäpahoittaja

15.30, 17.30, 19.30
K-7

Taikojen talo 2D

13.30
3D K-12

Teenage Mutant Ninja Turtles3D

15.00
ma 08.09.

22 Jump Street

20.00

Aikuisten poika

13.00
K-7

Jos vielä jään

18.00

Kesäkaverit

20.00
K-3

Magic in the Moonlight

18.00
K-3

Mielensäpahoittaja

13.00, 19.30
3D K-7

Taikojen talo 3D

17.30

Vadelmavenepakolainen

13.00
ti 09.09.

22 Jump Street

20.00

Aikuisten poika

13.00, 18.00
K-7

Jos vielä jään

18.00

Kesäkaverit

20.00
K-3

Mielensäpahoittaja

13.00, 17.30, 19.30

Vadelmavenepakolainen

13.00
ke 10.09.

Aikuisten poika

13.00
K-7

Herkullinen elämä

17.30
K-7

Huhtikuu

12.00
K-7

Jos vielä jään

20.00
K-3

Mielensäpahoittaja

13.00, 17.30, 19.30

THE EXPENDABLES 3

20.00
3D K-12

Teenage Mutant Ninja Turtles3D

18.00

Vadelmavenepakolainen

13.00
to 11.09.

Aikuisten poika

13.00
K-7

Herkullinen elämä

17.30
K-7

Huhtikuu

12.00
K-7

Jos vielä jään

20.00
K-3

Mielensäpahoittaja

13.00, 19.30

THE EXPENDABLES 3

20.00
K-7

Taikojen talo 2D

17.30
3D K-12

Teenage Mutant Ninja Turtles3D

18.00

Vadelmavenepakolainen

13.00

Tulevat elokuvat

BALETTI:Chirtopher Wheeldon:LIISAN SEIKKAILUT IHMEMAASSA

BALETTI:Frederick Ashton: LA FILLE MAL GARDÉE

BALETTI:Kenneth McMillan: MANON

BALETTI:Marius Petipa : JOUTSENLAMPI

Ensi-ilta 10.10.2014

Gone Girl

Ensi-ilta 3.10.2014

Kaameat pomot 2

Ensi-ilta 26.12.2014

Labyrintti

Ensi-ilta 24.10.2014

Lomasankarit

Ensi-ilta 31.10.2014

Muumit Rivieralla

Ensi-ilta 10.10.2014

Nightmare 2

Ensi-ilta 3.12.2014

Nälkäpeli - Matkijanärhi Osa 1

Ensi-ilta 19.11.2014

ONE DIRECTION: WHERE WE ARE

OOPPERA: Giacomo Puccini: LA BOHÈME

OOPPERA:Domenico Donizetti: LEMMENJUOMA

OOPPERA:Giuseppe Verdi: I DUE FOSCARI

OOPPERA:Kurt Weill: MAHAGONNYN KAUPUNGIN NOUSU JA TUHO

OOPPERA:Richard Wagner: LENTÄVÄ HOLLANTILAINEN

OOPPERA:Umberto Giordano: ANDREA CHÉNIER

K-3

Stephen Fry Live:More Fool Me

Ulvilan Murhamysteeri

Ensi-ilta 3.10.2014

Vadelmavenepakolainen

Ensi-ilta 3.10.2014
K-3

Viiru ja Pesonen: Pikkukepposia ja suurta ystävyyttä

Ensi-ilta 12.9.2014