ke 01.10.

22 Jump Street

17.30
K-3

Mielensäpahoittaja

17.30

Myrskyn silmässä

19.30
K-3

Stephen Fry Live:More Fool Me

21.15

Tanssi haudoilla

19.30
K-3

Viiru ja Pesonen: Pikkukepposia ja suurta ystävyyttä

17.30
to 02.10.

22 Jump Street

17.30
K-3

Mielensäpahoittaja

18.00

Myrskyn silmässä

19.30

Tanssi haudoilla

19.30

The Equalizer - oikeuden puolustaja

20.00
K-3

Viiru ja Pesonen: Pikkukepposia ja suurta ystävyyttä

17.30

Ensi viikolla

pe 03.10.

20,000 Days on Earth

20.30

22 Jump Street

18.30

Gone Girl

Ensi-ilta, 16.15, 21.00
K-3

Mielensäpahoittaja

16.30, 18.30, 20.30

Ulvilan Murhamysteeri

Ensi-ilta, 16.30
K-7

Vadelmavenepakolainen

Ensi-ilta, 19.00
la 04.10.

20,000 Days on Earth

18.30

22 Jump Street

16.30

Gone Girl

16.15, 21.00
K-3

Mielensäpahoittaja

14.30, 18.30, 20.30
K-7

Taikojen talo 2D

14.30

The Equalizer - oikeuden puolustaja

20.30
K-7

Vadelmavenepakolainen

16.30, 19.00
K-3

Viiru ja Pesonen: Pikkukepposia ja suurta ystävyyttä

14.15
su 05.10.

22 Jump Street

17.00

Gone Girl

19.30
K-3

Mielensäpahoittaja

15.00, 17.00, 19.00
K-7

Taikojen talo 2D

13.00

The Equalizer - oikeuden puolustaja

19.00

Ulvilan Murhamysteeri

15.00
K-7

Vadelmavenepakolainen

13.00, 15.30, 17.30
K-3

Viiru ja Pesonen: Pikkukepposia ja suurta ystävyyttä

13.30
ma 06.10.

22 Jump Street

18.00

Gone Girl

19.30
K-3

Mielensäpahoittaja

16.00, 18.00, 20.00

The Equalizer - oikeuden puolustaja

20.00

Ulvilan Murhamysteeri

16.00
K-7

Vadelmavenepakolainen

15.30, 17.30
ti 07.10.

Billy Elliot The Musical

19.00

Gone Girl

19.30
K-3

Mielensäpahoittaja

17.30, 19.30
K-7

Vadelmavenepakolainen

17.30
ke 08.10.

20,000 Days on Earth

20.00

22 Jump Street

18.00

Gone Girl

19.30
K-7

Huhtikuu

17.00
K-3

Mielensäpahoittaja

18.00

The Equalizer - oikeuden puolustaja

20.00

Ulvilan Murhamysteeri

16.00
K-7

Vadelmavenepakolainen

17.30
K-3

Viiru ja Pesonen: Pikkukepposia ja suurta ystävyyttä

15.30
to 09.10.

22 Jump Street

18.00

Gone Girl

19.30
K-3

Mielensäpahoittaja

18.00, 20.00

The Equalizer - oikeuden puolustaja

20.00
K-7

Vadelmavenepakolainen

17.30

Tulevat elokuvat

BALETTI:Chirtopher Wheeldon:LIISAN SEIKKAILUT IHMEMAASSA

BALETTI:Frederick Ashton: LA FILLE MAL GARDÉE

BALETTI:Kenneth McMillan: MANON

BALETTI:Marius Petipa : JOUTSENLAMPI

Boyhood

Ensi-ilta 10.10.2014

Kaameat pomot 2

Ensi-ilta 26.12.2014

Labyrintti

Ensi-ilta 24.10.2014

Lomasankarit

Ensi-ilta 31.10.2014

Muumit Rivieralla

Ensi-ilta 10.10.2014

Nightmare 2

Ensi-ilta 3.12.2014

Niin se käy

Ensi-ilta 24.10.2014

Nälkäpeli - Matkijanärhi Osa 1

Ensi-ilta 19.11.2014

ONE DIRECTION: WHERE WE ARE

OOPPERA: Giacomo Puccini: LA BOHÈME

OOPPERA:Domenico Donizetti: LEMMENJUOMA

OOPPERA:Giuseppe Verdi: I DUE FOSCARI

OOPPERA:Kurt Weill: MAHAGONNYN KAUPUNGIN NOUSU JA TUHO

OOPPERA:Richard Wagner: LENTÄVÄ HOLLANTILAINEN

OOPPERA:Umberto Giordano: ANDREA CHÉNIER